< wróć do poprzedniej strony

Baterie umywalkowe

Cena
Producenci
Seria
Sposób montażu baterii
Zasięg wylewki (cm)
Wysokość korpusu (cm)
Całkowita wysokość baterii (mm)
Perlator
Korek w zestawie
Kolor baterii
Sterowanie baterią
W magazynie

Filtruj według

Cena
-
Producenci
Seria
więcej... mniej
Sposób montażu baterii
Zasięg wylewki (cm)
Wysokość korpusu (cm)
Perlator
Korek w zestawie
Kolor baterii
Sterowanie baterią


Baterie umywalkowe to jeden z najważniejszych i najczęściej używanych elementów w łazience. Częste użytkowanie baterii umywalkowej przez domowników sprawia, że musimy zwrócić na nią szczególną uwagę. Odpowiednia bateria do umywalki powinna być nie tylko wygodna ale również niezwykle trwała, dzięki czemu posłuży nam przez wiele lat.

Aby prawidłowo dopasować baterię do umywalki należy zwrócić uwagę na sposób jej montażu. Możemy wyróżnić:

  • baterie stojące – należące do najczęściej wybieranych modeli, montowane bezpośrednio na umywalce w przeznaczonym do tego otworze. Długość ich wylewki określana jest jako niska lub krótka
  • baterie ścienne – podtynkowe oraz natynkowe. Pierwsze z charakteryzują się ukryciem elementów montażowych w ścianie, zaś drugie są mocowane bezpośrednio na niej bez maskowania korpusu.
  • baterie wolnostojące – zyskujące na popularności, przeznaczone do zamontowania na blacie, idealnie sprawdzi się w zestawie z umywalką nablatową.

Niezwykle istotnym elementem każdej baterii umywalkowej jest również uchwyt oraz zastosowana głowica. W salonach BLU znajdziecie baterie:

  • jednouchwytowe – wyposażone w głowicę mieszakową, która pozwala na jednoczesne sterowanie ciśnieniem oraz temperaturą wody
  • dwuuchwytowe – wyposażone zazwyczaj w dwa pokrętła
  • bezdotykowe – wyposażone w czujnik podczerwieni, który uruchamia strumień wody po przyłożeniu dłoni. Temperatura jest ustawiana na stałe poprzez niewielkie pokrętło.

Baterie przeznaczone do umywalek są coraz częściej wyposażane również w szereg przydatnych funkcji takich jak: termostat, który pozwala na ustawienie stałej, preferowanej temperatury, system kontroli ciepłej wody ustawiający zakres temperatur zalecany przez producenta, perlator, napowietrzający strumień wody, a także dwustopniową dźwignię uchwytu, która ogranicza wielkość strumienia wody.

Dodatkowo baterię umywalkowe możemy podzielić ze względu na rodzaj zastosowanej wylewki. Wylewka stała sprawia, że bateria jest skierowana tylko w jeden punkt a my nie mamy kontroli nad ukierunkowaniem strumienia wody. Modele wyposażone w ruchomą wylewkę zapewniają łatwą zmianę miejsca padania wody.

Dobierz idealną umywalkę do swojej łazienki - umywalka - to tutaj.

Wybierając poszczególne baterie łazienkowe należy pamiętać o ich dopasowywaniu względem siebie, aby aranżacja była spójna.