Cena
Producenci
Seria
Kolor deszczownicy / natrysku
Wykończenie deszczownicy / natrysku
Kształt deszczownicy
Materiał deszczownicy / natrysku
Wymiary deszczownicy
W magazynie
Promocje

Filtruj wg

Cena
-
Producenci
więcej... mniej
Seria
więcej... mniej
Kolor deszczownicy / natrysku
Wykończenie deszczownicy / natrysku
Kształt deszczownicy
Materiał deszczownicy / natrysku
Wymiary deszczownicy
więcej... mniej
W magazynie
Promocje

  • Nowy
  • Hansgrohe

Głowica prysznicowa 240 1jet PowderRain z ramieniem prysznicowym, chrom
1 szt
2 778,57 zł/szt

Deszczownice prysznicowe to nowoczesne urządzenia, które zyskały popularność dzięki swojej funkcjonalności i estetyce. Są one alternatywą dla tradycyjnej słuchawki prysznicowej, zapewniając szerszy strumień wody, który imituje krople deszczu. 

Rodzaje deszczownic

Deszczownice można podzielić na kilka typów ze względu na sposób montażu:

  • Deszczownice natynkowe - cała ich instalacja (bateria, przełącznik, rączka natrysku, drążek z ramieniem) znajduje się na ścianie. Są one widoczne w całości, dlatego też zajmują trochę więcej miejsca w prysznicu. Zaletą deszczownic natynkowych jest łatwy dostęp do instalacji w razie awarii jednego z elementów.
  • Deszczownice podtynkowe - ich konstrukcja jest zamontowana w specjalnie do tego przygotowanym stelażu znajdującym się w ścianie bądź suficie. Dzięki temu na pierwszy rzut oka widoczna jest jedynie deszczownica, a wszelkie nieestetyczne elementy podłączeniowe są ukryte. 

Deszczownice posiadają wiele zalet, jednak najważniejszą z nich jest wygoda w użytkowaniu. Na uwagę zasługuje również łatwiejsza obsługa tego elementu, którego w odróżnieniu od klasycznych słuchawek prysznicowych - nie musimy za każdym razem dostosowywać. Idealnie ustawiony strumień wody sprawia, że prysznice stają się wygodne oraz odprężające. 

Wybór deszczownicy

Na wybór odpowiedniej deszczownicy wpływa przede wszystkim: 

  • design - jej kształt powinien być odpowiednio dobrany do pozostałej armatury znajdującej się w łazience. Jeżeli w toalecie królują lekko zaokrąglone, obłe kształty najlepszym wyborem będzie deszczownica okrągła lub zaokrąglona. Kiedy w łazience stosujemy bardziej wyraziste kształty i ostre kąty zwróćmy uwagę na deszczownice prostokątne lub kwadratowe,
  • materiał - aby deszczownica posłużyła nam na długie lata podczas zakupu warto zwrócić szczególną uwagę na materiał z którego została wykonana. Najczęściej spotykany jest metal, mosiądz lub stal nierdzewna,
  • rozmiar - rozglądając się za odpowiednią deszczownicą należy na samym początku określić rozmiar kabiny prysznicowej, w której będzie zamontowana. Dzięki temu dopasujemy ją idealnie do rozmiarów strefy prysznicowej,
  • wykończenie - wykończenie deszczownicy powinno współgrać z pozostałymi bateriami użytymi w aranżacji łazienki. Do złotej armatury - wybierz złotą deszczownicę, do chromowanej - chromowaną, zaś do czarnej - czarną. 


Zadbaj o odpowiednią armaturę w swojej strefie prysznicowej: 

Baterie prysznicowe podtynkowe - KLIKNIJ I SPRAWDŹ 

Baterie prysznicowe - wannowe podtynkowe - KLIKNIJ I SPRAWDŹ

Zestawy prysznicowe podtynkowe - KLIKNIJ I SPRAWDŹ

Sprawdź kabiny i prysznice dostępne w salonach BLU - KLIKNIJ TUTAJ

Trwa zapisywanie zmian. Proszę czekać.