< wróć do poprzedniej strony

Syfony do brodzików

Cena
Producenci

Filtruj wg

Cena
-
Producenci

Syfon do brodzika to niezwykle istotny element, każdej aranżacji wyposażonej w kabinę prysznicową. Syfon odpowiada za prawidłowe odprowadzanie wody z brodzika, dlatego też przy jego wyborze należy zwrócić uwagę na parę istotnych kwestii.

Istotną kwestią jest materiał, z którego został wytworzony syfon brodzikowy. Wysokiej jakości syfon do brodzika zapewni szybki montaż oraz bezawaryjność przez wiele lat. Wśród najpopularniejszych rodzajów możemy wyróżnić syfonu wykonane z mosiądzu oraz plastiku, chromowane, a także w typie klik – klak.

Kolejną ważną kwestią jest dobranie syfonu w odpowiednim rozmiarze. Jego średnica oraz rozmiar musi odpowiadać wymiarom brodzika – tylko wtedy montaż będzie szczelny, a woda gromadząca się w brodziku będzie bezpiecznie odprowadzana do kanalizacji. Do najpopularniejszych syfonów należą modele o średnicy 52 oraz 90 mm.

Wybierając odpowiedni syfon nie można zapomnieć również o sposobie jego montażu. Należy zastanowić się jaki typ brodzika montujemy – montowany na posadzce, a może wpuszczany w nią? Konstrukcja brodzika oraz jego montaż mają duży wpływ na wybór syfonu. Dodatkowo, warto pamiętać, iż brodziki to zamknięte konstrukcje, które ciężko jest zdemontować. Dlatego warto wybrać syfon, który jest samoczyszczący lub posiada możliwość czyszczenia go od góry.

Wszelkie niezbędne akcesoria do brodzików znajdziecie tutaj.