Cena
Producenci
Sposób montażu baterii
Kolor baterii
Sterowanie baterią
W magazynie

Filtruj według

Cena
-
Producenci
Sposób montażu baterii
Kolor baterii
Sterowanie baterią

Baterie wannowe to zdecydowanie jeden z ważniejszych elementów wyposażenia naszej łazienki, w której ma stać wanna. Odpowiednio dobrana bateria może spełniać nie tylko swoją praktyczną rolą, ale również dekoracyjną. Dzieje się tak za sprawą różnorodnych konstrukcji, sposobów montażu oraz wykończeń baterii.

Ze względu na rodzaj montażu baterie wannowe możemy podzielić na:

  • ścienne – są to modele które sprawdzą się do wanien o niewielkim rancie, gdyż korpus baterii montowany jest na ścianie. Wśród tej grupy produktów możemy odnaleźć również baterie natynkowe oraz podtynkowe. Opcją dobrze nam znaną i stosowaną w starym budownictwie są baterie natynkowe, których elementy połączeniowe oraz konstrukcyjne są widoczne. Bardziej estetycznym rozwiązaniem, po które sięga coraz więcej osób jest montaż podtynkowy, który skutecznie ukrywa wszelkie elementy montażowe
  • stojące – przeznaczone do wanien o szerszym rancie. Dostępne zarówno w wariantach do montażu na wannie w przeznaczonym do tego otworze oraz do zamontowania na podłodze. W obu przypadkach należy pamiętać o prawidłowym dopasowaniu zarówno wysokości baterii jak i długości wylewki tak, aby spadająca woda nie odbijała się od ścianek wanny.

Baterie wannowe są wykonywane zazwyczaj z takich materiałów jak mosiądz lub stal. Baterie o mosiężnej konstrukcji są trwalsze, ale co za tym idzie są znacząco droższe. Najbardziej precyzyjne ustawienia zarówno temperatury wody jak i wielkości jej strumienia zapewni nam bateria wyposażona w głowicę ceramiczną. Materiał ten jest również dużo bardziej wytrzymały i odporny na osadzający się kamień.

Bogata oferta modeli o różnorodnych kształtach, sposobach montażu, oraz wykończeniach sprawia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Baterie wannowe są dostępne w klasycznym chromowanym wykończeniu, ale coraz częściej możemy spotkać się również modelami w kolorze złota, czerni, bieli lub innymi.

Oprócz wyboru praktycznej i stylowej baterii wannowej dopasowanej do naszej aranżacji warto również zastanowić się nad doborem pozostałych baterii do łazienki. Funkcjonalne baterie umywalkowe znajdziecie tutaj, a baterie przeznaczone do bidetów tutaj.

Szeroki wybór wanien dostosowanych do różnorodnych łazienek znajdziecie tutaj.