Kategorie
Cena
Producenci
W magazynie

Filtruj wg:

Kategorie
więcej... mniej
Cena
58 - 1962
Producenci
więcej... mniej

IÖ Garda
  • Nowy

Umywalka ceramiczna 50,5x45 cm
12
745,13 zł/szt
IÖ Garda IÖ Garda
  • Nowy

Umywalka ceramiczna 50,5x45 cm
11
894,09 zł/szt

Umywalki

Dobra umywalka to jeden z głównych elementów każdej łazienki. Odpowiednio dobrany kształt oraz wielkość znacząco ułatwią nam codzienną higienę. Dodatkowo umywalki są wielokrotnie używane w ciągu dnia przez wszystkich domowników, dlatego też należy zwrócić uwagę na materiały z których została wykonana, a co za tym idzie na jej trwałość.

Umywalki można podzielić ze względu na sposób ich montażu. Wyróżniamy tutaj:

  • umywalki stojące – przeznaczone do postawienia bezpośrednio na podłodze
  • umywalki wiszące – najczęściej spotykany rodzaj umywalki, łączony zazwyczaj z postumentami bądź półpostumentami zamontowanymi na specjalnych śrubach, a także z ozdobnymi syfonami
  • umywalki nablatowe – przeznaczone do postawienia na łazienkowym blacie
  • umywalki wpuszczane w blat – których powierzchnia jest ukryta w blacie łazienkowym
  • umywalki meblowe – dostosowane do wymiarów konkretnych mebli łazienkowych. Ten rodzaj umywalek jest przeznaczony do stosowania z kompatybilnymi szafkami.

Dodatkowo umywalki występują w różnych kształtach dzięki czemu możemy wybrać model, który będzie spełniał wszystkie nasze wymagania. Znajdziemy zarówno konstrukcje kwadratowe, okrągłe, eliptyczne oraz prostokątne. Ponadto umywalki występują w coraz większej ilości kolorów.

Najczęściej wybieranymi umywalkami są modele wykonane z ceramiki. Materiał ten jest uniwersalny – sprawdzi się w wielu aranżacjach, a przy tym jest bardzo trwały. Innymi materiałami wykorzystywanymi do produkcji umywalek jest m.in. Stal nierdzewna, emaliowana, szkło oraz tworzywa sztuczne (ABS lub akryl). Wśród szerokiej palety umywalek odnajdziemy również modele wykonane z granitu lub marmuru.

Wybierają umywalkę warto pamiętać o dobraniu odpowiedniej baterii umywalkowej. Szeroki wybór baterii umywalkowych dostępny tutaj.