Marmurowe wnętrza

Marmur dodaje wnętrzu elegancji, jest ponadczasowym materiałem, który nigdy nie wyjdzie z mody. Płytki inspirowane marmurem stanowią doskonały pomysł na aranżację wnętrza.
Już od czasów starożytnych, marmur stosowany był jako cenny, szlachetny materiał. Chętnie stosowano go w architekturze, uwielbiany był przez rzeźbiarzy. Jest trwały, odpornym na uszkodzenia, jego dodatkową zaletą jest możliwość polerowania na wysoki połysk. Dziś marmur znów zachwyca i coraz częściej pojawia się w naszych wnętrzach, a kolekcje płytek inspirowanych tym materiałem, zachęcają do aranżacji kuchni, łazienek i salonów w eleganckim, klasycznym stylu.

Z wielu stron świata

Marmur wydobywany jest w wielu miejscach na świecie, złoża różnią się kolorystyką, rodzajem użylenia, składem mineralnym. Do jednych z najbardziej znanych należą te, wydobywane we włoskiej prowincji Carrara, charakteryzujące się śnieżnobiałym kolorem oraz szarym użyleniem. W Iranie możemy spotkać marmur typu Pietra Grey, ciemny, grafitowy kamień z białymi, kwarcowymi żyłami. Kolejny, charakterystyczny marmur Nero Marquina o czarnej, intensywnej barwie i białym, kontrastowym użyleniu. Marmury to również kamienie o intensywnych, kolorowych barwach, wydobywany głównie w Indiach zielony Rain Forest, czy różowo – pomarańczowy Rojo Alicante pochodzący z Hiszpanii.

Marmur w łazience

Łazienki,w których głównym materiałem wykończeniowym był marmur, od zawsze kojarzyły się z klasycznymi, nieco pałacowymi wnętrzami. Dziś marmur wprowadzamy coraz chętniej do wnętrz urządzonych w nowoczesnej stylistyce. Ciekawy rysunek w połączeniu z prostymi, geometrycznymi bryłami mebli, taflami szkła, lustrami, minimalistyczną armaturą tworzy eleganckie, ponadczasowe kompozycje. Wnętrze łazienki możemy urozmaicić za pomocą dodatków. Dozowniki na mydło, mydelniczki czy pojemniki na szczoteczki inspirowane wzorem marmuru będą dopełnieniem całej aranżacji.

Wiele kształtów

Marmur wciąż inspiruje producentów do tworzenia kolekcji płytek. Kolekcje wiernie naśladujące wzór kamienia dostaniemy w wielu formatach, kształtach. Do wyboru mamy płytki wielkoformatowe, mozaikę, płytki heksagonalne. Płytki inspirowane marmurem doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach o każdym metrażu. W przestronnych łazienkach podkreślą kształty ceramiki, w małych łazienkach, kolekcje z połyskującą powierzchnią rozświetlą wnętrze. Jeśli obawiamy się zbyt chłodnego wnętrza, marmurowe płytki możemy połączyć z drewnem, płytkami drewnopodobnymi. Całość możemy zestawić z jednolitą, stonowaną płytką. Na szczególną uwagę zasługują pytki wielkoformatowe, które umożliwiają wiele możliwości aranżacji w łazience, kuchni, salonie czy sypialni. Zastosowanie minimalnej fugi sprawia, że płytki nie mają podziałów, wzory widoczne na płytce wiernie naśladują wzór naturalnego kamienia. Dzięki temu możemy uzyskać wyjątkowy efekt na każdej powierzchni, stosując płytki zarówno na powierzchni ścian, jak i podłóg. Wyraziste, inspirowane marmurem płytki są doskonałym tłem dla białych brył ceramiki łazienkowej.

Raty 10 x 0%

Zobacz więcej

Laufen WC PRO

Zobacz więcej
Kliknij "Lubię to"
aby śledzić nasze wpisy na Facebooku