Wanna wolnostojąca

Wanny wolnostojące od lat zachwycają nas swoją formą. Dawniej, kojarzone z pałacowymi, przestronnymi wnętrzami, dziś coraz chętniej goszczą w naszych domowych łazienkach. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę decydując się na takie rozwiązanie.
Wanny wolnostojące coraz częściej widzimy na projektach łazienek, w aranżacjach salonów kąpielowych, czy sypialni połączonych z łazienką. Komfortowa przestrzeń kąpielowa pomaga nam odpocząć po ciężkim dniu i zregenerować siły, dlatego warto zadbać o odpowiednią aranżację całej przestrzeni dookoła wanny wolnostojącej.

Wanna do każdej łazienki

Wanny wolnostojące nie są zarezerwowane wyłącznie do przestronnych łazienek o dużym metrażu. Doskonale odnajdują się w mniejszych przestrzeniach. Jeśli aranżujemy małą łazienkę warto sięgnąć po model wolnostojąca przyścienny, który dodatkowo zmniejsza powierzchnię niezbędną do montażu. Jeśli nie mamy do dyspozycji przestronnego wnętrz i co za tym idzie, możliwości ustawienia wanny na środku, tak, żeby był do niej swobodny dostęp z każdej strony, postarajmy się ustawić wannę wzdłuż najdłuższej ściany w łazience. Takie rozmieszczenie znacznie ułatwi nam utrzymanie porządku. Obok wanny ustawmy pomocniczy stolik, który umożliwi nam odłożenie ręcznika, czy kosmetyków.

Wybierz odpowiedni styl

Wanny wolnostojące, bez wątpienia dominują przestrzeń, dlatego stwórzmy aranżację, która podkreśli piękno wanny. W łazienkach nawiązujących do stylistyki retro, dopełnieniem wnętrza będą wolnostojące wanny na ozdobnych nóżkach. Klasyczny model wanny, wsparty na połyskujących, lwich łapach podyktuje ton całemu wnętrzu. Dopełnieniem aranżacji może być mozaika w klasycznych odcieniach, dekoracyjne płytki podłogowe ułożone w szachownicę. W nowoczesnych aranżacjach stawiamy na oszczędność formy. Nie bójmy się sięgać po asymetryczne modele. Białe bryły wanny pięknie prezentują się na tle ciemnych, wielkoformatowych płytek, które podkreślą unikatową formę ceramiki.

Dobierz odpowiednią baterię

Bateria wannowa jest uzupełnieniem pięknej formy wanny wolnostojącej. Wysokie, montowane na podłodze, prezentują się niezwykle elegancko, zamieniając naszą łazienkę w domowy salon SPA. Wanny wolnostojące, możemy zestawić także z bateriami montowanymi na ścianie, wybrane modele mają także szerszy rant, które umożliwiają montaż baterii 3-4 otworowej.

Przed zakupem

Montaż wanny wolnostojącej powinniśmy zaplanować na wczesnym etapie projektu. Dokładne określenie miejsca pozwoli nam na podprowadzenie instalacji w odpowiednie miejsce i uniknięcie kłopotliwych przeróbek na późniejszym etapie. Przed zakupem sprawdź, z jakiego materiału wykonana jest wanna. W nowoczesnych wnętrzach warto sięgnąć np. po wanny wykonane z akrylu. Ten materiał jest odporny na zabrudzenia, łatwy do utrzymania w czystości. Dodatkowo, akrylowe wanny dłużej utrzymują ciepło wody. Do wyboru mamy również wanny wolnostojące z kompozytu, czy konglomeratu, wybór jest ogromny.

Raty 10 x 0%

Zobacz więcej

Laufen WC PRO

Zobacz więcej
Kliknij "Lubię to"
aby śledzić nasze wpisy na Facebooku