Szafki z lustrem do łazienki

Lustro jest niezbędnym elementem wyposażenia każdej łazienki. Spędzamy przy nim wiele czasu podczas wykonywania różnych czynności toaletowych i pielęgnacyjnych, dlatego warto poświęcić chwilę na wybór najlepszego modelu do naszego wnętrza. W małych przestrzeniach potrzebujemy również dobrej organizacji miejsc do przechowywania. Obie funkcje możemy znaleźć w formie praktycznych szafek z lustrami. Na co zwrócić uwagę wybierając szafki z umywalką?
Funkcjonalny, wiszący schowek pozwoli oszczędzić miejsce i pieniądze – zyskujemy dwie funkcje w cenie jednej. Wybór dostępnych na ryku szafek z lustrem jest ogromny i obejmuje modele wysokie i niskie, wąskie i głębokie meble oraz lustra z otwartymi półkami, które dopasujemy do wnętrz urządzonych w różnych stylach aranżacyjnych o różnym metrażu.

Szafki z lustrem do łazienki

Szafki z lustrem to doskonały sposób na przechowywanie kosmetyków do makijażu, pielęgnacji twarzy i ciała oraz akcesoriów, z których korzystamy na co dzień przy umywalce. W wiszących wysoko szafkach możemy również przechowywać rzeczy, do których nie powinny mieć dostępu dzieci. To dobre miejsce na organizację domowej apteczki, ukrycie silnych środków chemicznych czy ulubionych perfum w szklanym flakoniku przed małymi, ciekawskimi rączkami. Przeszklone drzwiczki są wykonane z grubego, hartowanego szkła a sama wąska szafka nie zajmuje wiele cennego miejsca w małym wnętrzu.

Szafki z otwartymi półkami

To modne, minimalistyczne rozwiązania. Świetnie sprawdzą się w łazienkach urządzonych w stylu nowoczesnym. Producenci oferują modele o różnych kształtach – najpopularniejsze są z półkami u dołu lub po bokach lustra. Wśród nowoczesnych rozwiązań dostępnych na rynku znajdziemy też modele z szafkami wysuwanymi z boku, w płaszczyźnie poziomej ściany. Systemy przesuwne pozwalają na optymalne wykorzystanie przestrzeni w wąskich wnętrzach.

Szafka z lustrem z oświetleniem

Szybka poranna toaleta i wykonanie pięknego, wieczorowego makijażu przebiegną sprawnie, jeśli strefa naszej umywalki będzie dobrze doświetlona. Szafki z oświetleniem najczęściej wykorzystują technologię LED, dającą jasne światło o naturalnej barwie, które zapewnia optymalny poziom komfortu i nie oślepia użytkownika. Do wyboru mamy szafki z oprawą zewnętrzną lub pasami świetlnymi umieszczonymi w płaszczyźnie mebla. Przed zakupem takiego mebla warto zobaczyć go na żywo i sprawdzić, czy rodzaj oświetlenia będzie spełniał nasze oczekiwania. Jeśli lampka nie jest zamontowana prawidłowo, będziemy oglądać naszą twarz zacienioną, z nienaturalnie podkrążonymi oczami. Niekorzystne światło będzie odbijało się na naszym samopoczuciu i znacznie obniży komfort wykonywania czynności w łazience. W takich warunkach trudno ogolić twarz czy wykonać makijaż. Wielu producentów wyposaża też szafki w dodatkowe gniazdko, do którego możemy podłączyć suszarkę czy golarkę, oraz oświetlenie w dolnym wieńcu szafki. Osobny włącznik oświetlenia w szafce pozwala na komfortowe mycie rąk np. podczas nocnej wizyty w toalecie, bez potrzeby zapalania światła górnego.

Zestawy szafek łazienkowych z lustrem

Dobrym rozwiązaniem jest zakup szafek łazienkowych w komplecie. Producenci oferują meble w postaci rozbudowanych kolekcji produktów, wśród których znajdziemy szafki pod umywalkę, blaty, słupki stojące lub wiszące, oraz idealnie dopasowane do nich szafki z lustrzanym frontem. Meble łatwo dopasujemy do wnętrz w różnych stylach aranżacyjnych, od eleganckiej klasyki po modny minimalizm.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem szafek?

Sprawdźmy rodzaj płyty, z której wykonana jest szafka. W bezpośrednim sąsiedztwie umywalki mebel jest narażony na działanie wilgoci i podwyższonej temperatury, dlatego płyta musi być odporna na trudne warunki użytkowe. Niezabezpieczone drewno lub zwykła płyta meblowa łatwo poddadzą się działaniu niszczących czynników, które mogą powodować gnicie i nieestetyczne paczenie płyt oraz rozwój niebezpiecznych dla zdrowia grzybów i pleśni. Ważna jest również trwałość wykończenia zewnętrznego płyty. Bogata oferta wykończeń płyt meblowych sprawia, że fronty szafek mogą imitować naturalne drewno, metal lub kamienie. Popularne laminaty HPL zapewniają szafkom nie tylko estetyczny wygląd, ale też odporność na wilgoć i drobne uszkodzenia, spowodowane codziennym użytkowaniem.
Ważna jest też wysoka jakość lustra – szukajmy szkła bezpiecznego, klejonego lub hartowanego, które w razie stłuczenia nie spowoduje rozległych obrażeń. Wiele nowoczesnych modeli luster łazienkowych jest pokrytych powierzchnią zabezpieczającą przed zaparowaniem.

Raty 10 x 0%

Zobacz więcej

Laufen WC PRO

Zobacz więcej
Kliknij "Lubię to"
aby śledzić nasze wpisy na Facebooku