Ceramika do nowoczesnej łazienki - miski wc

Nowoczesne łazienki warto wzbogacić o funkcjonalną ceramikę sanitarną. Jak wybierać miski ustępowe i na co zwrócić uwagę przed zakupem toalety? Przygotowaliśmy krótki poradnik, w którym omawiamy najważniejsze parametry wysokiej jakości toalet marek własnych sieci salonów łazienek BLU – Azario oraz IÖ.

Podwieszane miski ustępowe Azario Sorento

To najpopularniejszy rodzaj misek WC na rynku wyposażenia łazienkowego. Dlaczego są tak chętnie wybierane? Mają nowoczesny wygląd a dzięki ukrytym mocowaniom, zewnętrzna część toalety jest estetyczna i łatwa w utrzymaniu w czystości. Wisząca toaleta optycznie powiększa wnętrze i ułatwia sprzątanie posadzki pod misą. Ten rodzaj ceramiki musimy zestawić ze stelażem montażowym do zabudowy. Nowoczesne stelaże podtynkowe są dostępne w wariantach do zabudowy lekkiej i ciężkiej, dlatego miski podwieszane możemy stosować w większości nowych i remontowanych wnętrz. Warto zwrócić uwagę na miskę ustępową Azario Sorento AZMWSOR.1304.01.129 – Ten model ceramiki ma wymiary 53,5x34 cm i możemy dokupić do niego praktyczną, wolnoopadającą deską toaletową. Ceramikę pokrywa powłoka CLEAN PLUS +, która minimalizuje osadzanie się kamienia i nieczystości na powierzchni misy. Ceramika na długo zachowa estetyczny wygląd i trwałość.

Toalety typu rimless IÖ Argus

Wybierając miskę WC, zwróćmy uwagę na kształt jej misy. Wiele z dostępnych na rynku modeli toalet to modele lejowe, zapewniające skuteczniejsze i bardziej oszczędne spłukiwanie nieczystości. W tym segmencie dostępne są też innowacyjne rozwiązania bezkołnierzowe, pozbawione tradycyjnego rantu, pod którym gromadzą się brud, kamień i groźne dla zdrowia bakterie. Toaleta wykonana z technologii rimless pozwala na łatwiejsze utrzymanie toalety w czystości – dokładnie umyjemy całe wnętrze misy. W ofercie marki własnej IÖ znajdziemy toalety Argus. Seria oferuje 2 modele bezkołnierzowych toalet podwieszanych typu rimless w 2 rozmiarach. IÖ Argus CAEZ.1404.545.WH to model o długości 54.5 cm, wyposażony w deskę wolnoopadającą. Do mniejszych wnętrz polecamy model kompaktowy IÖ Argus CEAZ.1404.485.WH, który ma tylko 48 cm, jednak zapewnia taki sam komfort użytkowania toalety. Krótka miska ustępowa to doskonałe rozwiązania do nieustawnych łazienek, w których zależy nam na zachowaniu maksymalnej funkcjonalności wnętrza oraz krótkich toalet.

Miski z funkcją bidetu

Myjące toalety to doskonałe rozwiązania toaletowe do małych łazienek. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie nie znajdziemy miejsca na osobną miskę ustępową i bidet. Miska wisząca WC Rimless z funkcją bidetu Azario Elba ma tylko 54.5 cm długości – w połączeniu ze stelażem podtynkowym zmieści się w płytkich i wąskich przestrzeniach.
Rozwiązanie 2 w 1 zapewnia nie tylko wysoki komfort użytkowania łazienek i toalet, oszczędność miejsca, ale również zmniejszy koszty wyposażenia łazienki. Jedno urządzenie sanitarne Azario Elba AZMW/BELB.1416.01.128 kosztuje mniej niż osobny zakup toalety, bidetu oraz baterii bidetowej. Model z funkcją bidetu znajdziemy również w kolekcji Sorento. Toaleta Azario Sorento AZMW/BSOR.1304.01.128 również posiada powłokę ochronną CLEAN PLUS+.

Interesuje Cię ceramika do łazienki? Napisz do nas!

Raty 10 x 0%

Zobacz więcej

Laufen WC PRO

Zobacz więcej
Kliknij "Lubię to"
aby śledzić nasze wpisy na Facebooku