Prysznic bez brodzika w bloku

Łazienki w blokach zazwyczaj nie porażają swoimi rozmiarami. Dlatego bardzo ważne jest to, aby jak najlepiej rozplanować w nich przestrzeń. Dobrze zaprojektowana, niewielka łazienka może sprawiać wrażenie przestrzennego pomieszczenia. Rozwiązaniem po które sięgamy coraz częściej, podczas remontów naszych toalet jest zastosowanie prysznica bez brodzika. Niestety instalacja tego typu prysznica nie zawsze jest możliwa ze względu na różne konstrukcje budynków.

ZALETY KABIN BEZ BRODZIKA

Projektując naszą niewielką łazienkę liczy się każdy centymetr. Rezygnacja z brodzika o standardowych rozmiarach pozwoli nam stworzyć prysznic dostosowany wielkością do naszego pomieszczenia. Brak brodzika oznacza mniej przestrzeni do czyszczenia, a także mniej zakamarków, w których z czasem zacznie zalegać brud i kamień. Bardzo interesujący jest też efekt wizualny – podłoga łazienki swobodnie przechodzi w przestrzeń kąpielową.

Do wykonana pryszniców typu walk-in możemy wykorzystać wszelkie narożniki lub wnęki. Zastosowanie szklanych ścian bocznych lub drzwi sprawi, że pomieszczenia, w których zostaną zamontowane, będą sprawiały wrażenie bardziej przestrzennych. Dodatkowo możemy mieć kontrolę nie tylko nad wielkością kabiny ale również jej kształtem. Rozwiązania takie oferuje marka w liniach produktowych Forsa i Larso, gdzie klient może zamówić docięcie szyb i profili na zamówienie. W ramach dwóch linii producent oferuje zarówno drzwi wahadłowe jak i przesuwane w praktycznie dowolnej konfiguracji. Jednak planując wykonanie aranżacji z użyciem prysznica bez brodzika musimy być gotowi na przeprowadzenie generalnego remontu całej łazienki.

WYMAGANIA

Podstawowym elementem podczas przygotowywania łazienki jest wyprofilowanie podłogi ze spadkiem 2%. Jeżeli chcemy, aby prysznic znajdował się na tym samym poziomie co reszta podłogi w pomieszczeniu musimy pamiętać, aby zostawić 11-15 cm przestrzeni w grubości stropu, na niezbędne elementy połączeniowe. W starym budownictwie należy dodatkowo upewnić się czy instalacja hydrauliczna jest w pełni drożna oraz czy jest w dobrym stanie w całym pionie.

RODZAJE ODPŁYWÓW

Podczas wyboru odpowiedniego odpływu należy zwrócić uwagę na jego rozmiar. Musi być stosunkowo niewielki tak, aby bez problemu zmieścił się w pozostawionej przez nas przestrzeni. Wśród różnego rodzaju odpływów możemy wyróżnić trzy typy, które są wybierane najczęściej. Pierwszym z nich jest odpływ punktowy, montowany w środkowej części prysznica, przez co woda spływa do niego ze wszystkich stron. Po przykryciu go specjalną kratką będzie stosunkowo niewidoczny. Kolejnym rodzajem jest odpływ liniowy – kanał prysznicowy, montowany przy wejściu lub przy jednej ze ścian naszego prysznica. Dobrą alternatywą dla odpływów montowanych w posadzce jest zastosowanie odpływu ściennego lub narożnego. Wybierając odwodnienie (odpływ liniowy) warto wybrać produkt, który jest kompletnym zestawem. Najlepiej aby producent oferował wybór maskownicy – do zabudowy lub ozdobną, w zależności od efektu estetycznego, jaki chcemy uzyskać.

ZABEZPIECZENIE PRZED ZALANIEM

Nieszczelna konstrukcja prysznica umieszczonego w stropie może wyrządzić wiele szkód. Zalanie łazienki, a przy tym mieszkania sąsiadów z dołu nie jest niczym przyjemnym. Aby uniknąć „powodzi” warto odpowiednio uszczelnić prysznic stosując hydroizolację. Podłogę w całej łazience należy wyłożyć tzw. Płynną folią, a wszystkie krawędzie w tym krawędzie prysznica najlepiej okleić specjalną taśmą uszczelniającą.

Podsumowując, przed podjęciem decyzji o wstawieniu do swojej łazienki prysznica bez brodzika upewnij się, że konstrukcja Twojego bloku na to pozwala oraz zadaj sobie pytanie czy jesteś gotowy na jej generalny remont.

Interesuje Cię prysznic bez brodzika? Napisz do nas!

Raty 10 x 0%

Zobacz więcej

Laufen WC PRO

Zobacz więcej
Kliknij "Lubię to"
aby śledzić nasze wpisy na Facebooku