Łazienka przy sypialni

Łazienka przy sypialni coraz częściej pojawia się w naszych domach i mieszkaniach. Sprawdzamy na co zwrócić uwagę podczas aranżacji prywatnej przestrzeni.

Łazienka obok sypialni powinna być miejscem, w którym możemy zregenerować siły, odpocząć, strefą dostosowaną do naszych indywidualnych potrzeb. Łazienka może być kontynuacją pomysłu na aranżację sypialni. Wnętrze utrzymane w podobnej kolorystyce, bazujące na podobnych materiałach wykończeniowych, sprawi, że uzyskamy spójną przestrzeń.

Układ funkcjonalny sypialni i łazienki podyktowany jest metrażem, który mamy do dyspozycji oraz naszymi oczekiwaniami. Już na etapie projektu, warto zastanowić się nad umieszczeniem obok tych pomieszczeń garderoby, do której będziemy mieć wygodny dostęp zarówno z sypialni jak i łazienki. 

Strefę łazienki możemy całkowicie oddzielić od sypialni stworzyć niezależne pomieszczenie. Innym sposobem jest połączenie obu pomieszczeń np. za pomocą transparentnych przegród, stworzenie jednej, wspólnej, otwartej przestrzeni.

Odpowiednie wyposażenie

Łazienka obok sypialni zazwyczaj urządzana jest z myślą o dwóch osobach, dlatego dokładnie należy przemyśleć jak stworzyć przestrzeń, która będzie odpowiadała osobom o różnych potrzebach, przyzwyczajeniach. Podstawą jest wygodna strefa umywalkowa, warto zastanowić się nad montażem dwóch umywalek.

Alternatywą dla takiego rozwiązania, wymagającym nieco mniej miejsca, jest montaż jednej, dłuższej umywalki z dwoma bateriami. Nad umywalkami obowiązkowo powinniśmy umieścić lustro, im większe tym lepiej, oraz lampy, które zapewnią właściwe oświetlenie. Urządzając łazienkę należy pamiętać o stworzeniu odpowiedniej ilości miejsca na przechowywanie. Poza szafką pod umywalką warto zastanowić się nad wiszącymi szafkami, słupkami.

Strefa kąpieli

Jeśli mamy wystarczająco wiele miejsca i lubimy długie, regenerujące kąpiele, w łazience obok głównej sypialni powinna znaleźć się duża wanna. We wnętrzach pięknie prezentują się wanny wolnostojące, które w połączeniu z wyszukaną formą baterii wannowej dodają wnętrzu elegancji. Jeśli decydujemy się na wstawienie kabiny prysznicowej przyjrzyjmy się bliżej przestronnym modelom, brodzikom o większych wymiarach.

Ważne detale

Podczas aranżacji wnętrza łazienki należy pamiętać o odpowiednim oświetleniu. Poza oświetleniem ogólnym oraz lampami umieszczonymi obok lustra warto wprowadzić dodatkowe, nastrojowe źródła światła. W łazience przy sypialni możemy wstawić biokominek, który ociepli przestrzeń, wprowadzi przyjemny nastrój.

Łazienka urządzana obok sypialni może stać się wytwornym, eleganckim i jednocześnie funkcjonalnym salonem kąpielowym w którym chętnie będziemy odpoczywać.Interesuje Cię projekt łazienki przy sypialni?

Umów się na wizytę w wybranym salonie BLU i zapytaj o projekt Twojej łazienki. Zadzwoń lub wypełnij poniższy formularz

Raty 10 x 0%

Zobacz więcej

Laufen WC PRO

Zobacz więcej
Kliknij "Lubię to"
aby śledzić nasze wpisy na Facebooku